Maciej Seweryński
- fizjoterapeuta
- rehabilitacja
- terapia tkanek miękkich
Poznaj mnie lepiej
Nazywam się Maciej Seweryński, jestem magistrem fizjoterapii, trenerem personalnym oraz terapeutą manualnym. Specjalizuję się w rehabilitacji ortopedycznej. Pracuję głównie z pacjentami bólowymi w różnym wieku zarówno po urazach, kontuzjach, jak i z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi różnego pochodzenia.
Zajmuję się również pacjentami z mózgowym porażeniem dziecięcym. Podczas pracy w gabinecie skupiam się głównie na wnikliwej diagnostyce, na podstawie której opieram postępowanie terapeutyczne. Uważam, również że dobrze przeprowadzona diagnostyka jest kluczem do skutecznie prowadzonej terapii.
Podczas każdej wizyty staram się traktować pacjenta tak, jak sam chciałbym być traktowany, czyli z dużą dozą zrozumienia oraz empatii. Największą satysfakcję, a zarazem motywację daje mi widok zadowolonego pacjenta, który wychodzi z gabinetu z uśmiechem.
W mojej pracy staram się zawsze zrozumieć potrzeby pacjenta, przedstawiam plan terapii oraz realny efekt końcowy, nad którym będziemy wspólnie pracować.
Ukończyłem Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku fizjoterapia. Po studiach stale kontynuuję naukę uczestnicząc w kursach zawodowych.
Ukończyłem kursy, takie jak:- Masaż tkanek głębokich moduł I i II
- Terapia manualna w ujęciu
osteopatycznym I-V stopnia - Narzędziowa terapia tkanek miękkich
- RTG w praktyce Fizjoterapeuty
- Metodologia badań stóp oraz kończyn dolnych u dzieci w procesie autokorekty
- Kurs trenera personalnego
- Posiadam uprawiania do pracy z najnowocześniejszymi na świecie urządzeniami do rehabilitacji, takimi jak Lokomat, ZeroG, Gamma oraz Alfa
Prywatnie
Poza pracą interesuje się szeroko pojętą aktywnością fizyczną – zarówno treningiem siłowym, jak i bieganiem, kolarstwem, czy pływaniem.
Moje motto
„Traktuj ludzi tak, jak sam chciałbyś być przez nich traktowany”
Razem damy radę
To trudne pytanie i głównie zależy od rodzaju dolegliwości. Diagnozę stawiamy już na początku leczenia. Czasami wystarczą 2-3 wizyty i ćwiczenia w domu. Czasami kilka miesięcy.
Częstotliwość i ilość wizyt ustalamy na pierwszej wizycie. Zwykle jest to dwa razy w tygodniu. Możemy spotykać się raz w tygodniu. Ostatecznie spotykamy się raz w miesiącu.
Trudno to nazwać bólem (to raczej tzw. „dobry ból”). Niektóre zabiegi terapii manualnej mogą być nieprzyjemne. Rozluźnianie punktów spustowych bólu jest niezbyt miłe.
Tak! Przekonasz się, jak dużo można zrobić samemu w domu. Terapeuta nie zrobi wszystkiego w gabinecie. Proszę przestrzegać zaleceń, aby szybciej odzyskać sprawność.
Ocena rozwoju psychomotorycznego oraz diagnostyka zaburzeń epizodycznych.
Justyna Frąszczak neurolog dziecięcy