Małgorzata Skrzypczak
- fizjoterapia neurologiczna
- terapeuta Bobath dla dorosłych
- terapeuta PNF
Poznaj mnie lepiej
Nazywam się Małgorzata Skrzypczak i na co dzień jestem pracownikiem Bonifraterskiego Centrum Zdrowia Marysin – Piaski. Od wielu lat jestem wolontariuszką projektu dziecięcego w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.
Pracuję z pacjentami o profilu neurologicznym:
- udary mózgu
- urazy rdzenia kręgowego
- urazy czaszkowo-mózgowe
- stwardnienie rozsiane
- zespół Guiliana-Barre
- pacjenci po operacjach kręgosłupa i z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa
- choroby neurodegeneracyjne np. Choroba Parkinsona
W pracy najważniejszy jest dla mnie pacjent i założony przez niego cel. Podczas procesu terapii wykorzystuję poznane techniki podczas studiów oraz na specjalistycznych kursach, które przybliżają nas do założonego celu.
Najważniejsze dla mnie jest jak największa funkcjonalność i samodzielność pacjenta. Duży nacisk kładę również na współpracę z rodziną pacjenta oraz wykorzystywanie elementów terapii w aranżacji środowiska domowego. Najlepszymi ćwiczeniami są czynności które musimy wykonywać codziennie.
Niedawno odkryłam nową pasję i z wielkim entuzjazmem odkrywam naturalne techniki przeciwdziałające starzeniu się naszego organizmu. Dlatego postanowiłam poszerzyć swój warsztat pracy o kurs masażu Kobido – Japoński Lifting Twarzy.
Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.
Cały czas rozwijam się i uczestniczę w różnych kursach i szkoleniach. Najważniejsze ukończone kursy to:
- Bobath dla dorosłych kurs podstawowy
- PNF kurs podstawowy
- PNF kurs rozwijający
- Intensywna funkcjonalna fizjoterapia dorosłych chorych po uszkodzeniu mózgu
- Techniki uwalniania mięśniowo-powięziowych punktów spustowych
masaż Kobido – Japoński Lifting Twarzy
Prywatnie
Czas wolny spędzam aktywnie oraz w gronie znajomych i rodziny. A prawdziwe wyciszenie i uspokojenie daje mi praca w ogrodzie i przy roślinach domowych.
Długie zimowe wieczory uwielbiam spędzać z dobrą książką i kubkiem gorącej herbaty. Uwielbiam również podróżować i poznawać nowe kultury i kuchnię.
Moje motto
„Każdy mały postęp pacjenta, uśmiech na jego twarzy oraz jego zaangażowanie motywuje mnie do dania z siebie 120%”
Razem damy radę
To trudne pytanie i głównie zależy od rodzaju dolegliwości. Diagnozę stawiamy już na początku leczenia. Czasami wystarczą 2-3 wizyty i ćwiczenia w domu. Czasami kilka miesięcy.
Częstotliwość i ilość wizyt ustalamy na pierwszej wizycie. Zwykle jest to dwa razy w tygodniu. Możemy spotykać się raz w tygodniu. Ostatecznie spotykamy się raz w miesiącu.
Trudno to nazwać bólem (to raczej tzw. „dobry ból”). Niektóre zabiegi terapii manualnej mogą być nieprzyjemne. Rozluźnianie punktów spustowych bólu jest niezbyt miłe.
Tak! Przekonasz się, jak dużo można zrobić samemu w domu. Terapeuta nie zrobi wszystkiego w gabinecie. Proszę przestrzegać zaleceń, aby szybciej odzyskać sprawność.
Ocena rozwoju psychomotorycznego oraz diagnostyka zaburzeń epizodycznych.
Justyna Frąszczak neurolog dziecięcy