Martyna Wardak
- fizjoterapeutka
- terapia stomatologiczna
- pomoc ortopedyczna
Poznaj mnie lepiej
Jestem fizjoterapeutką pracującą z pacjentami ortopedycznymi i stomatologicznymi zarówno dorosłymi jak dziećmi w wieku szkolnym
Główne metody pracy wykorzystywane przeze mnie w gabinecie to metoda Manipulacji Powięziowych wg Stecco oraz metoda Łańcuchów Mięśniowo-Stawowych GDS (Godelive Denys Struyf).
- Diagnozowanie i leczenie tkanek miękkich: techniki energizacji mięśni cz. I, techniki energizacji mięśni cz. II, mięśniowo-powięziowe rozluźnianie, technika aktywnego rozluźniania, dysbalans mięśniowy, analiza funkcjonalna pacjenta, terapia punktów spustowych
- Diagnostyka układu ruchowego narządu żucia (URNŻ) przed leczeniem ortodontycznym/rehabilitacją protetyczną
Ukończone kursy:
- Masaż głęboki
- PNF podstawowy
- Kurs Mulligana A
- Kurs Kaltenborn-Evjenth
- Manipulacje Powięziowe wg Stecco III moduły (Stecco Institute Italy)
- Łańcuchy GDS 7 modułów
- Metoda CRAFTA
Razem damy radę
To trudne pytanie i głównie zależy od rodzaju dolegliwości. Diagnozę stawiamy już na początku leczenia. Czasami wystarczą 2-3 wizyty i ćwiczenia w domu. Czasami kilka miesięcy.
Częstotliwość i ilość wizyt ustalamy na pierwszej wizycie. Zwykle jest to dwa razy w tygodniu. Możemy spotykać się raz w tygodniu. Ostatecznie spotykamy się raz w miesiącu.
Trudno to nazwać bólem (to raczej tzw. „dobry ból”). Niektóre zabiegi terapii manualnej mogą być nieprzyjemne. Rozluźnianie punktów spustowych bólu jest niezbyt miłe.
Tak! Przekonasz się, jak dużo można zrobić samemu w domu. Terapeuta nie zrobi wszystkiego w gabinecie. Proszę przestrzegać zaleceń, aby szybciej odzyskać sprawność.
Ocena rozwoju psychomotorycznego oraz diagnostyka zaburzeń epizodycznych.
Justyna Frąszczak neurolog dziecięcy