ZnanyLekarz

Aleksandra Rutkowska

Poznaj mnie lepiej

Jestem logopedą i terapeutą miofunkcjonalnym. Ukończyłam Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jestem również certyfikowanym kompetentnym mówcą Międzynarodowej Organizacji Toastmasters.

Na co dzień pracuję z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy oraz z dziećmi z trudnościami artykulacyjnymi. Pomagam również dorosłym w przywróceniu prawidłowej artykulacji oraz  przygotowuję ich do wystąpień publicznych.

Podczas diagnozy skupiam się na odnalezieniu pierwotnej przyczyny problemu zaburzenia mowy, często współpracując z laryngologiem, fizjoterapeutą, audiologiem, ortodontą, terapeuta SI i psychologiem. Odnalezienie przyczyny daje szanse na zaplanowanie skutecznej terapii logopedycznej.

W mojej pracy z małym pacjentem stosuję naukę poprzez zabawę, starając się wyjść naprzeciw dziecięcej naturze. Komunikuję się z dzieckiem w sposób przyjazny dla małego pacjenta.

Podczas diagnozy i terapii logopedycznej, najważniejsze jest dla mnie to, by dziecko czuło się rozumiane i wspierane oraz by rodzic wiedział, jak pracować z dzieckiem w domu. Logopedia jako dziedzina rozwija się w zawrotnym tempie, dlatego nieustannie się szkolę i rozwijam swoje kompetencję, by pomagać innym skutecznie.

Ukończone kursy:

  • DIAGNOZA KOMLOGO – Testy KOLD – Karty Oceny Logopedycznej Dziecka, dr Joanna Gruba

  • Terapia Miofunkjonalna MFT 9-99 wg. metody A.Kittel, Barbara Paradowska

  • Standardy postępowania w ankyloglosji, lek. Donata Oziemczuk, Monika Owsianowska

  • Szereg kursów Instytutu Edukacji Logopedycznej

Moje motto:

Liczy się tylko to co tu i teraz

Prywatnie

Mama dwóch ciekawych życia i kreatywnych chłopców, pasjonatka psychologii relacji i komunikacji, nieustannie poszukująca nowej wiedzy logopedka oraz pasjonatka sztuki scenicznego opowiadania historii. Jestem zafascynowana możliwościami, jakie daje Nam codzienne życie.

Razem damy radę

To trudne pytanie i głównie zależy od rodzaju dolegliwości. Diagnozę stawiamy już na początku leczenia. Czasami wystarczą 2-3 wizyty i ćwiczenia w domu. Czasami kilka miesięcy.

Częstotliwość i ilość wizyt ustalamy na pierwszej wizycie. Zwykle jest to dwa razy w tygodniu. Możemy spotykać się raz w tygodniu. Ostatecznie spotykamy się raz w miesiącu.

Trudno to nazwać bólem (to raczej tzw. „dobry ból”). Niektóre zabiegi terapii manualnej mogą być nieprzyjemne. Rozluźnianie punktów spustowych bólu jest niezbyt miłe.

Tak! Przekonasz się, jak dużo można zrobić samemu w domu. Terapeuta nie zrobi wszystkiego w gabinecie. Proszę przestrzegać zaleceń, aby szybciej odzyskać sprawność.

Sprawdź dostępne terminy

Zarezerwuj wizytę

Termin uzgodnić możesz osobiście, dzwoniąc pod numer 690 233 189 albo korzystając z kalendarza systemu elektronicznej rezerwacji.

Warsztat Zdrowia Fizjoterapia i Gabinety Lekarskie