Magdalena Sypka
- psycholog
- seksuolog
- terapeuta TSR
Poznaj mnie lepiej
Jestem psychologiem, seksuologiem, członkiem PSTTSR, terapeutą TSR w trakcie certyfikacji.
Tytuł magistra psychologii zdobyłam na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu, gdzie ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu seksuologii. Jestem również absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, gdzie zdobyłam tytuł magistra z zakresu zarządzania oraz marketingu. Wiedzę z zakresu biologii, zdobyłam na Akademii Rolniczej w Poznaniu.
Odbyłam wiele certyfikowanych szkoleń, min dotyczących terapii poznawczo-behawioralnej, psychopatologii oraz psychoseksuologii w praktyce terapeutycznej. Dalej regularnie szkolę się i uczestniczę w konferencjach naukowych.
Ukończyła m.in.
Podstawą mojej pracy jest Terapia Skoncentrowana na rozwiązaniach, która należy do jednego z szesnastu współcześnie wiodących systemów psychoterapeutycznych, określanym mianem konstruktywistycznych. Skupiam się na zasobach klienta i jego nadziejach związanych z preferowaną przyszłością.
Swoją pracę psychologa terapeuty poddaję regularnej superwizji. Pracuje zgodnie z zasadami Kodeksu Etycznego Psychologa.
Moje motto
Wierzę, że człowiek potrafi się zmienić tylko wtedy, jeśli traktowany jest dobrze.
Razem damy radę
To trudne pytanie i głównie zależy od rodzaju dolegliwości. Diagnozę stawiamy już na początku leczenia. Czasami wystarczą 2-3 wizyty i ćwiczenia w domu. Czasami kilka miesięcy.
Częstotliwość i ilość wizyt ustalamy na pierwszej wizycie. Zwykle jest to dwa razy w tygodniu. Możemy spotykać się raz w tygodniu. Ostatecznie spotykamy się raz w miesiącu.
Trudno to nazwać bólem (to raczej tzw. „dobry ból”). Niektóre zabiegi terapii manualnej mogą być nieprzyjemne. Rozluźnianie punktów spustowych bólu jest niezbyt miłe.
Tak! Przekonasz się, jak dużo można zrobić samemu w domu. Terapeuta nie zrobi wszystkiego w gabinecie. Proszę przestrzegać zaleceń, aby szybciej odzyskać sprawność.
Ocena rozwoju psychomotorycznego oraz diagnostyka zaburzeń epizodycznych.
Justyna Frąszczak neurolog dziecięcy